Dlaczego warto zapoznać się z książką Kristin Hannah pt. “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic”?

Kristin Hannah pt. “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic” to głównie wzruszająca historia o życiu. Opisuje on niekiedy dosyć skomplikowane i przykre losy ludzkie, ale bez wątpienia ma ogromne przesłanie. Może się ona sprawdzić jako doskonały prezent na każdą okazję.

Jak toczą się koleje życia głównej postaci?

Główna bohaterka nagle straciła wszystko, co zbudowała na przestrzeni lat, a od męża usłyszała słowa, których żadna kobieta nie chciała usłyszeć. Jej mąż powiedział jej, że kocha tę drugą kobietę i chce rozwodu. W obliczu trudnych wyborów i konieczności nauczenia się dbać o siebie, bohaterka postanawia udać się do rodzinnego miasta, czyli Mystic.

Jakie tematy porusza autorka w tej książce?

Autorka porusza w swoich powieściach wiele trudnych tematów. Jedyne załamanie pokazane w książce Annie przybywa do rodzinnego miasta, by przekonać się, że jej najlepsza przyjaciółka nie żyje, a jej mąż został sam na sam z dzieckiem. Powieść mówi o wielu ważnych wyborach, które należy podejmować w swoim życiu. Pokazuje także, jakie sytuacje i problemy mogą się przydarzyć każdemu z nas i jak sobie z tym wszystkim poradzić.

Czego może nas nauczyć ta lektura?

Kristin Hannah pt. “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic” jest niewątpliwie smutną książką, opisana w niej historia urzeka czytelnika. Mimo wielu tragicznych wydarzeń czy tragedii, książka ta wywołuje u czytelnika mały uśmiech na twarzy i pokazuje, jak sytuacje wydają się być końcem świata, a tak naprawdę nie są i jest wyjście z każdej sytuacji, a życie może przynieść nam wiele pozytywnych odczuć.

Jakie są zalety tej książki?

Każde ponowne przeczytanie tej książki nie jest rozczarowaniem. Historia pociąga w tym samym kierunku i nie będzie za każdym razem mniej łez niż za pierwszym. Szczerze mówiąc, można ze spokojem powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek mogą trafić na rynek czytelniczy. Jest to jedyna książka autora, która na pewno spodoba się prawie każdemu czytelnikowi bez względu na jego wiek i preferencje. Ale wiadomo, że nie będzie to ostatnia. Naprawdę na szczególną uwagę zasługuje autorski styl pisania, a historia na kartach książki fascynuje w praktycznie każdym calu. Warto podkreślić, że nawet za 10 lat pt. “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic” Kristin Hannah sprawi, że uronimy łzy.

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com