O czym jest książka Kristin Hannah pt. “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic”?

Najnowsza powieść Kristin Hannah pt. “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic” (https://www.taniaksiazka.pl/zdarzylo-sie-nad-jeziorem-mystic-kristin-hannah-p-1435325.html) zasługuje na uwagę, ponieważ daje nam pewność, że każdy ma możliwość znalezienia prawdziwej miłości i że nikt nie powinien obawiać się zmian, które zazwyczaj są dla nas dobre.

Jak jest zbudowana powieść?

Książka pt. “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic” jest podzielona na trzy części. Pierwsza była najkrótsza i wydarzyło się to w Los Angeles, kiedy mąż Annie przyznał się, że już jej nie kocha. Drugi akt rozgrywa się w Mystic, gdzie uczucie jest żywe i wszystko, o czym kobieta marzy, jest rzeczywistością. Ostatnia część jest najbardziej refleksyjną częścią o losach bohaterki, która musi podjąć kilka ważnych decyzji, które wpłyną na jej życie. Każda z nich jest równie interesująca i uzależniająca.

Jak zawiązuje się akcja książki?

Bohaterką powieści jest Ania, która ma prawie 40 lat i wydaje się być szczęśliwą żoną i matką. W dniu, w którym 17-letnia córka opuściła Londyn, jej mąż ogłosił, że zakochał się w innej młodszej kobiecie i że nie ma nic wspólnego z Annie. Kobieta upadła i udała się do miasta, w którym spędziła dzieciństwo. Poznaje swoją starą miłość, Nicka, którego żona i przyjaciółka Annie popełnili samobójstwo. W rezultacie, Nick jest w stanie alkoholizmu i zaniedbuje swoją 6-letnią córkę, która potrzebuje jego miłości w tym trudnym czasie. Annie postanawia uporządkować rodzinę i nieświadomie przyłączyć się do niej. Zakochała się w mężczyźnie, którego kochała, gdy była mała, i zrobiła to ponownie. Jeden fakt nie pozwala jej jednak długo cieszyć się wspólnym szczęściem, ponieważ musi zdecydować, co jest ważniejsze od siebie i innych.

Czego naprawdę dotyczy ta historia?

Ta powieść opowiada historię pewnej kobiety. Ale przemawia do każdego, kto znajdzie w niej odwagę, by wybrać między tym, co jest, a tym, co może być. Jednakże, oprócz miłości, książka ta zawiera ważne przesłania, które mogą być prawdziwe dla wszystkich kobiet. Wielu czytelników nie spodziewa się na kartach tej książki pojawią się tak poruszające historie. Początkowo wydaje się, że mamy do czynienia ze zwykłą fabułą, ale książka ta dotyczyła również:

  • zdrady,
  • prawdziwej miłości,
  • przebaczenia,
  • miłości matki do swojego dziecka.

Annie, mimo że na początku była zależna od swojego męża i nie podjęła wielkiej decyzji. Ale na pewno zmienia się na lepsze, więc pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby się zmienić.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com