Zdarzyło się nad jeziorem Mystic – powieść poruszająca serca

Kristin Hannah jest uznaną i wielokrotnie nagradzaną amerykańską autorką, która porzuciła karierę prawniczą, aby poświęcić się całkowicie pisaniu książek. Jej powieść “Zdarzyło się nad jeziorem Mystic“, spisana wciągającym w fabułę, doskonałym językiem, przedstawia niemal czterdziestoletnią kobietę, starającą się ułożyć życie od nowa po tym, jak jej świat wywrócił się do góry nogami.

Historia o odkrywaniu prawdy

Anna Colwater, osoba, która dotąd stawiała siebie na drugim miejscu, posłuszna żona wziętego prawnika, dowiaduje się, że jej mąż, Blake, zakochał się w młodszej kobiecie i chce rozwodu. Dzieje się to w dniu, kiedy ich 17-letnia córka wylatuje do Londynu. Poczucie osamotnienia i bezsensu lat spędzonych na zabieganiu o zadowolenie niewiernego męża załamuje Annę. Wyjeżdża więc do miejsca, gdzie czuła się bezpiecznie jako dziecko. Tam spotyka się z Nickiem Delacroix, jej pierwszą miłością a zarazem wdowcem, który ma kłopoty z córką, kilkulatką dramatycznie przeżywającą utratę matki. Sam wdowiec stacza się w otchłań alkoholizmu i zagubienia, toteż wszyscy troje, czyli Anna oraz Nick razem z sześcioletnią Izzy potrzebują leczenia. Na tych gruzach poprzedniego życia rozwija się romans dwojga okaleczonych emocjonalnie dorosłych. To ich nowa szansa na szczęście. Natomiast w głowie Anny mnożą się pytania o własną tożsamość. W tym momencie pojawia się nowe zrządzenie losu. Bohaterka musi zatem podjąć kilka ważnych decyzji. Okazuje się, że powieść Zdarzyło się nad jeziorem Mystic ze strony www.taniaksiazka.pl tylko pozornie traktuje o meandrach miłości, powrocie do dawnych uczuć. Naprawdę opowiada o zdzieraniu z życia warstw fałszu, pokonywaniu lęku i samotności, a także mozolnym radzeniu sobie wtedy, gdy codzienność zamienia się w chaos.

Emocje składające się na książkę

  • tęsknota za nieoczekiwanie samodzielnym już dzieckiem, wymykającym się opiece matki, wyfruwającym z rodzinnego gniazda,
  • szok zdrady małżeńskiej i dojmujący ból zdrady,
  • poczucie utraty dwudziestu lat życia, zmarnowania czasu i wysiłku wkładanego w funkcjonowanie małżeństwa,
  • utrata złudzeń, na których zbudowana została przeszłość i wiara w siebie,
  • przerażenie, kiedy trudno pogodzić się z bolesną prawdą i rodzinnymi tragediami,
  • sentyment za latami młodości i pierwszą miłością,
  • poszukiwanie siebie w labiryncie doświadczeń i emocjonalnych upadków,
  • dezintegracja dotychczasowych uczuć i narastająca potrzeba odzyskania równowagi,
  • zaskoczenie scenariuszem pisanym przez naszpikowane kryzysami życie, na które żaden człowiek nie może w swojej młodzieńczej naiwności być przygotowany.
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com